niedziela, 28 lipca 2013

upalne wyniki

I wszystko stało się jasne. W ten upalny, urodzinowy dzień los uśmiechnął się do http://barbaratoja.blogspot.com/ Gratuluję i czekam na wybrane kolorki 


Wszystkim dziękuję za udział w zabawie, oraz za liczne życzenia telefoniczne, fb, mailowe, blogowe i inne :)

piątek, 26 lipca 2013

jagodzianki u Gabrysi

Razem z córcią spędziłyśmy poranek i południe u Gabrysi .
Gabrysia świetnie dogaduje się z Małgosią i nawet współpraca wychodzi dziewczynom bardzo dobrze. Wspólnie zrobiły najpyszniejsze jagodzianki jakie w życiu jadłam.

Oto efekt pracy:W otoczeniu domu Gabrysia stworzyła piękny ogródek,


którym zachwyciła się GosiaOd tej hortensji posadzonej przy schodkach do domu oczu nie można oderwać


Z Gabrysią troszkę robótkowałyśmy, ale nie miał nam kto zdjęć zrobić i musicie uwierzyć na słowo:)

 Już odjeżdżając zauważyłam takie opuszczone gospodarstwo, które pięknie zakrywa zieleńGabrysiu dziękuję za mile spędzone godziny!

wtorek, 23 lipca 2013

coś mam do oddania

28 lipca będę obchodziła urodziny i właśnie w tym dniu wylosuję jedną z osób, która zostawi komentarz pod tym postem i umieści info na swoim blogu, bądź na fb.
Osoba wylosowana dostanie ode mnie bransoletkę sznurkowo-koralikową w wybranej przez siebie kolorystyce.
Losowanie odbędzie się wieczorem, ale do 15.00 można się wpisywać, oczywiście 28 lipca


wtorek, 16 lipca 2013

podsumowanie lipcowego spotkania robótkowego

14 lipca 2013 roku o godzinie 15.00 rozpoczęło się spotkanie robótkowe na żywo w restauracji Taverna. Trwało do godziny 20.00

Zanim się usadziłyśmy przy największym stole, to siadałyśmy przy trzech innych.

Tematem spotkania i motywem przewodnim były prace naszych babć i dziadków, czyli "starocie z naszych szaf"

Gabrysia przytaszczyła swój najcenniejszy skarb, czyli narzutę zrobioną przez Jej babcię. Narzuta jest godna podziwu tym bardziej, że wykonana ze zbieranych niteczek. Na żywo narzuta jest o wiele śliczniejsza i dość ciężka. Zresztą widać, że trzymałyśmy ją we cztery :)


Ponadto Gabrysia pokazała nam projekty firanek i serwetek wykonanych przez Jej babcię. Pięknie zachowane i mam nadzieję, że kiedyś zostaną zeskanowane, bo to cenne schematy.
Gabrysia zaprezentowała również podstawki do szklanek
Agnieszka, która była na naszym spotkaniu po raz pierwszy pokazała wygrzebaną w szufladzie patchworkową poszewkę na poduszkę.
Małgosia raczyła nasze oczy pięknymi serwetkami, np takąi dopiero co skończonymi stringamiJa zaprezentowałam pudełka wykonywane przez mojego Dziadziusia, które były sprzedawane m.in. w SukiennicachPonadto doglądałyśmy także takie serwetki i zazdroski, a nawet obrusŚwietnie się podczas tych prezentacji bawiłyśmy.


Dziewczyny jeśli macie takie skarby w szufladach i szafach to pokazujcie je na światło dzienne. To nie jest ważne, że z białej serwetki zrobiła się ecru, że czasem puściły oczka, że ma plamę. Czy gdyby nie było tego spotkania pokazałybyśmy te "starocie", do których mamy taki sentyment??


Na spotkaniu Gabrysia uczyła nas jak robi się bransoletki makramowe. Najpilniejszą uczennicą była Agnieszka
Tak się zawzięła, że zrobiła bransoletkę


Potem ta sama Agnieszka uczyła się pilnie frywolitek i mam nadzieję, że ćwiczy "flipnięcia", bo ma bardzo ambitny projekt przed sobą.

Wszystkie dziewczyny bardzo skupione na robótkach. Tu widać ten największy stół jaki zajęłyśmy. Nawet porządek mamy jako taki :)Tutaj Gabrysia stwierdza, że czas do okulisty iść, a tak na poważnie to podziwia kunszt Małgosi w wykonywaniu serwetkiGabrysia robi makramę, a Małgosia pozuje do fotki w nowiuteńkiej chabrowej sukience. Niestety nie chciała zdjęcia w pełnej krasie, a sukienka jest naprawdę śliczna. Na stole przybyło robótek i widać początki Gail, którą robi Aga i moje bolerko różowe w reklamówce. Niestety nie widać, że Gabrysia robi nową torebkę.


Można gadać i dziergać? Można!!


Czasem trzeba wyprostować plecy. Małgosia prezentuje jak to się robi. Pewnie następnym razem pokaże nam pełny zestaw ćwiczeń :)Wkrótce następne spotkanie, na które już dzisiaj wszystkie zapraszamy, bo im nas więcej tym weselej.

Szczegóły znajadują się na fb Wolbromskie Spotkania Robótkowe można również pisać  na mojego maila.

poniedziałek, 8 lipca 2013

delikatność i przepych

Delikatna bransoletka wykonana na zamówienie, kompozycja kolorystyczna klientki, wykonanie moje. Zadowolenie po obu stronach
Przepych w formie złotych koralików w towarzystwie klasycznej czerni i ciemnej mięty :)
Pięknie prezentuje się na nadgarstku.


Bransoletka do wzięcia 

sobota, 6 lipca 2013

wygrana

Wygrałam spódniczkę, do której wzdychało wiele kobiecych serduszek  TUTAJ


Bardzo dziękuję i czekam niecierpliwie na przesyłkę :)